Poiščite vsebino, ki vas zanima
Iščite po delih telesa
Sindrom torakalnega izhoda
Sindrom torakalnega izhoda obsega skupino motenj, ki povzročajo kompresijo nevrovaskularnih struktur, ki potekajo od vratu proti pazduhi. Prizadene predvsem mladostnike in odrasle srednje starosti. Pogosto se pojavi pri ženskah, starih med 20 in 50 let.
Poškodbe rotatorne manšete
Poškodbe rotatorne manšete vključujejo tendinopatije in delne ali popolne rupture (raztrganine) ene ali več tetiv mišic. Po 80. letu starosti ima do 65 % ljudi prisotne patološke spremembe rotatorne manšete, opazimo jih pa lahko tudi pri mlajših posameznikih. Do poškodb rotatorne manšete običajno pride zaradi ponavljajočih se preobremenitev, degenerativnih starostnih sprememb ali/in enkratnega travmatskega dogodka.
Zamrznjena rama
Zamrznjena rama je pogosto stanje, za katerega je značilna močna omejenost aktivnega in pasivnega obsega giba ramenskega sklepa ter izrazita bolečina. Gre za vnetje, fibrozo (zabrazgotinjanje) in kontrakturo (skrčenost) sklepne kapsule glenohumeralnega (ramenskega) sklepa in predstavlja enega izmed večjih izzivov pri zdravljenju in diagnosticiranju.
Utesnitveni sindrom rame
Bolečina v rami je tretja najpogostejša mišično-skeletna težava, ki se velikokrat razvije v kronični in ponavljajoč se problem. Subakromialni utesnitveni sindrom rame je najpogostejši vzrok za bolečino v rami in predstavlja do 65 % vseh težav, povezanih z ramenskim sklepom.